Haberler ve Kampanyalar
Havalimanları İçin Rent A Car Önemi

Alış Yeri Bilgileri

İade Bilgileri

 Havayolu ulaşımı günümüzün en çok tercih edilen ulaşım türlerindendir. Uzak mesafelerin bile 1 2 saat içinde geçilebileceği bu ulaşım türü küçük çocuğu olan aileler, sürekli yoğunluk halinde olan iş adamları ya da uzun yolculukları sevmeyen kişiler tarafından çok kullanılmaktadır. 

 Havaalanları daha çok o şehre ziyarete gelmiş olan yolcular ile doludur. Bu yolcular uçaktan inmelerinin ardından otel ya da bir başka konaklama merkezine gitmek için araç ihtiyacı duymaktadır. Genel olarak her hava limanının önünde bulunan ticari taksiler ilk bakışta cazip görünse de uzun mesafelerde oldukça pahalıya mal olmaktadır. Bunu düşünen çoğu seyahatçi hava alanı yakınlarında mutlaka bulunan toplu taşıma alternatiflerine yönelmektedir. Bu ulaşım yöntemi, ticari taksiye oranla daha uygun fiyata denk gelse de yolda geçirilen süre neredeyse iki katına çıkmaktadır. Bu yöntemden de vazgeçen seyahatçiler için en uygun yönten rent a car hizmetlerinden yararlanmaktır. 
 Havaalanından konaklama yerlerine hem uygun fiyata hem de rahatça gitmek isteyen yolcuların bu ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile pek çok araç kiralama firması havaalanı içinde ya da yakınında bir ofis bulundurmaktadır. Yolculuk sonrası araç kiralamaya karar veren yolcular bu ofislere gelerek istedikleri araç türü ve kiralamak istedikleri süreyi bildirerek kiralık araçlarını alabilmektedir. Genel olarak hava alanı yakınında bulunan merkez ofisten gelen bu araçlar kısa sürede kiralamak isteyenlerin hizmetine verilmektedir. 
 Havaalanı rent a car servislerinden en çok yararlananlar, iş için kente gelen iş adamları, kenti keşfe gelen turistler, kalabalık ya da çocuklu aileler olmaktadır. İş adamları kısa sürede iş toplantı alanına yetişmek ve oradan da kolaylıkla konaklayacakları otele geçmek için bu hizmeti tercih ederken turistler gönüllerince gezip yeni yerler keşfetmek için araç kiralamayı tercih etmektedir. Kalabalık aileler ise hep beraber rahatça yolculuk yapmak ve istedikleri yerlere kolaylıkla ulaşabilmek için araç kiralamayı tercih etmektedir.
 Herkes için büyük kolaylık sağlayan araba kiralama hizmetlerinin havaalanı içinde ya da yakınında olması bu hizmetten yararlanmak isteyenler için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Ticari taksi ya da toplu taşıma araçlarında kaybedilen vakit ve ödenen fazla ücrettense daha uygun fiyata araba kiralayıp en kısa sürede istenilen yere ulaşmak insanlara daha cazip gelmektedir. Hem kolay, rahat hem de daha ekonomik yolculuk için araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak gerekmektedir.