Haberler ve Kampanyalar
Otomatik Vites Araba Kiralama

Alış Yeri Bilgileri

İade Bilgileri

 Araba kiralama günümüzde insanların en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan biridir. Her hangi bir yere gez yapılacağında, yabancı bir kente ziyarette ya da eğlenceli bir gün geçirmek için kiralanan bu araçlar çoğu zaman kişilerin ihtiyaç ve isteklerine göre kiralanmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetini sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yapan çoğu firma, çeşit çeşit araçları ile hizmet vermektedir.

 Araç kiralamak isteyen çoğu kişinin araçlarda istedikleri özellikler benzerlik göstermektedir. Bu özelliklerden biri de otomatik vitesli araç araba kiralamadır. Kendiliğinden vites atan ve bu yönden kullanan kişiye oldukça kolaylık sağlayan bu araçlar özel hizmet veren araba kiralama servislerinde bulunmaktadır. Normal arabalara göre daha az zahmetli ve kolay kullanışlı olan bu arabalar, normal arabalara göre biraz daha fazla ücretle kiralansa da sağladıkları kolaylıktan ötürü çok tercih edilmektedir. Otomatik vitesli araçlarda vites otomatik olsa da direksiyon hakimiyeti, hız ayarı ve fren refleksi yine sürücülerdedir. Bu nedenle otomatik vitesli araçları kullanırken de çok dikkatli olunmalı ve kuralara mutlaka uyulmalıdır.

 Otomatik vitesli araçların, manuel vitesli araçlara göre en büyük avantajı, hıza göre vitesin kendiliğinden atması ve doğal olarak aracın daha sakin ve daha sarsıntısız olarak ilerlemesidir. Bu nedenle özellikle minik çocuğu olan ya da yaşlı yolcu taşıyan kişiler bu araçları daha çok tercih etmektedir. Bu sayede sarsılmadan, zorlanmadan ilerleyen araba daha az sesli ve daha kolay olarak ilerleyip minik yolcuların rahat rahat uyumasına ya da yaşı ilerlemiş yolcuların ağrılarının artmadan yolculuk etmesine imkan sağlamaktadır.

 Müşterilerinin hizmetlerinden memnun kalması ve rahat bir şekilde yolculuk yapması için gereken tüm hizmetleri sunan rent a car servisleri mutlaka otomatik vitesli araçlara da filolarında yer vermektedir. Çok az bir fiyat farklı ile daha rahat yolculuk yapmak ve araba sürmekten daha fazla zevk almak için otomatik vitesli araçların da denenmesi gerekmektedir. Bu denemenin sonunda çoğu sürücü otomatik vitesli araçların daha kullanışlı ve daha rahat olduğunu ifade edip araç kiralarken her seferinde otomatik vitesli araç soracaklarını belirtmektedir.Günümüzde Kiralık araçlara gün geçtikçe talepler artmaktadır. Çeşitli kolaylık sağlayan araç kiralama sisteminde ise en çok kiralanan arabalar otomatik vites araçlardır.

Otomatik vites arabalar niçin daha çok tercih edilir?

Otomatik vites araçların kullanımının rahat olması, geriye ve ileriye kaçma gibi bir durumunun olmaması, trafikte rahatlık sağlaması, vites değiştirme gibi bir dert olmadığı için yol hâkimiyetini artırması, uzun yollarda insanı fazla yormaması gibi avantajları vardır. Otomatik vites araç kiralamanın fazla tercih edilmesinin sebepleri bu gibi nedenlerdir.

Günümüzde Avrupa da arabaların hemen tümü otomatik vites araç şeklinde tasarlanmakta ve Avrupa yasalarına göre artık tüm araçlar otomatik vites araç olarak üretilmektedir. Bu nedenle ülkemizde de otomatik araç kullanımı gün geçtikçe artmakta özellikle bayanlar ve yaşlılar tarafından tercih edilmektedir.

Başka bir ilden ve ya ülkeden gelip araba kiralayan kişilerin yoğun iş temposuna ayak uyduracak kullanımı kolay ve rahat olan otomatik vites araçlar kullanıcısına, tam bir konfor ve azami rahatlık hissi verir sürücüsünü yormaz. Bu nedenle de çoğu müşterilerimiz otomatik vites araç kiralayarak konforu ve rahatlığı tercih etmişlerdir.

Otomatik vites araç kiralamanın normal düz vitesli araba kullananlara daha fazla yakıt yakmasına rağmen yine de düz viteslilerden daha çok tercih edilme nedeni kullanım kolaylığı ve pratikliği olabilir. Ayrıca artık hemen hemen tüm rent a carlar da otomatik vites araçlar mevcut olup pek azında düz vitesli araç da bulunmaktadır.

Sizde kaliteyi konforu ve rahatlığı, hepsini bir arada yaşamak istiyorsanız araba kiralarken otomatik vites araç kiralamayı tercih edin. Bu araçlarda hele birde son model teknoloji ürünü iseler o zaman daha kullanışlı ve daha konforlu hale geliyorlar.